ФОТО: Небото се отворило, се се поплавило за 15 минути во регионот - водата се слевала низ фасадите

Подрачјето на градот Славонски брод денеска го погоди невреме во околу 12:30 часот.

За многу кратко време во градот и улиците наврнало толку дожд што  водата од потоците течела по градските улици и се слевала низ фасадите.

Некои возачи кои се нашле на улиците во градот ги запреле своите автомобили под надвозници и чекале да помине дождот.

slavonski1

Освен во Славонски Брод, дожд и грмежи имало и во околината на Нова Градишка и Пожега.

Уште посилно невреме, не само во Салвонија, се заканува во сабота.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.06.2019 - 21:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега