ФОТО: Новак и Јелена се појавија на свадба и беа во центарот на вниманието - погледнете како изгледаа

Новак Ѓоковиќ заедно со сопругата Јелена двчера присуствуваше на свадбата на ќерката на својот тренер, Маријана Вајда.

Ѓоковиќ на кратко го напуштија Белград, за да слават во Братислава.

Новак и Марјан повторно соработуваат неполна година, кога српскиот тенисер повторно блесна и освои многу награди.

Кога се појави на свадбата на неговата ќерка, секако дека сето внимание го привлече кон себе. Погледнете како изгледаа:

 
 
 
View this post on Instagram

Novak in Bratislava on a wedding from Nikita Vajda and Jozef Kovalik

A post shared by Djokovics  (@novakdjoka_no1_) on Feb 16, 2019 at 11:46am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 11:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега