ФОТО: Од Охридско Езеро извадени и две метални казанчиња за тоалет од Југословенско производство

Нуркачкиот Центар Акватек продолжува да го чисти Охридското Езеро од отпадот кој го фрлаат несовесните граѓани.

-Од денешната акција извадени две метални казанчиња од Југословенско производство за тоалет и еден огромен црн пластичен најлон. Локацијата беше на околу 200 метри од брегот на длабочина од 3,5 метри некаде кај Мостот на Желбите и плажата Срјшче. Ќе ве замолам, немојте да фрлате отпад во езерото, срамота и греота е… Никола Паскали #8 Нуркачки Центар Акватек, напишаа од Акватек на својот Фејсбук профил.

За потсетување на овој исти потег нуркачите извадија комплетна опрема на купатило, вреќа со плочки, бољер, тоалетна школка…

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.12.2019 - 13:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега