ФОТО: Одамна се во шестата деценија од животот, а имаат тело за чиста десетка - српските дами се соблекоа во бикини

Младите ѕвезди сакаат да се фалат со својата линија и облини на друштвените мрежи. Кога некаде ќе отпатуваат, објавуваат фотографии во костими за капење.

Меѓутоа, гледајќи ги своите постари колеги може само да им завидат на фантастичниот изглед и завидната линија. Овие дами од српската естрада се соблекоа во костими за капење им покажаа што поседуваат на младите колешки.

Пејачката Неда Украден наскоро полни 69 години, а суидејќи по фотографиите изгледа беспрекорно за свои години.

„Зошто да не носам бикини? Моето тело сосема пристојно изгледа за годините кои ги имам. Не ми е најголем адут, но не морам да се срамам“, истакнала пејачката.

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden) on Jun 12, 2019 at 10:11am PDT

Лепа Брена има 59 години.

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on Feb 8, 2019 at 5:28pm PST

Лидија Вукичевиќ има 56 години.

Актерката Мирјана Карановиќ на 62-години позираше во бикини.

 
 
 
View this post on Instagram

Bazenisem se

A post shared by mirjana_karanovic (@mirjanakaranovic) on Jul 14, 2016 at 8:32am PDT

Весна Дедиќ има 52 години.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Za sreću je potrebna mirna glava,Lenkin osmeh i jedna barka.Retki trenuci kada imam baš sve. #odmor#sreća#ničija

A post shared by Vesna Dedić (@dedicvesna) on Jul 31, 2016 at 11:58pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.07.2019 - 11:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега