ФОТО: Ова е мајка херој - за 9 минути родила 6 деца, нејзината насмевка говори се

За скоро 9 минути Телми Кијака од Америка родила шесторка - две девојчиња и 4 момчиња. Сите бебиња тежат помеѓу 500 грама и еден килограм, а на свет дошле во Женската болница во Тексас и се наоѓаат на неонаталното одделение на интензивна нега.

Шансите да се роди шесторка се еден наспрема 4,7 милијарди, далеку помали од добивка на лото.

Ова е среќната мајка.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.03.2019 - 18:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега