ФОТО: Ова е местото на несреќата во која загина Шабан Шаулиќ - автомобилот смачкан, глетката страшна

Српскиот пејач Шабан Шаулиќ загина во тешка сообраќајна несреќа на патот Бифилд-Бутерслох, синоќа.

Сите германски медиуми пишуваат за сообраќајната несреќа во која загина пејачот.

„Спасувачка служба добила повик утринава околу 06:50 часот дека на автопатот А2 во правец кон Дортмунд се случила тешка несреќа во која учествувале две возила“, пишува Westfalen-blatt.de.

До 09:30 часот патот бил непорооден, бидејќи пожарникари два часа ваделе 4 повредени лица од масчканото возило.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 13:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега