ФОТО: Ова ќе биде најбараната пролетна јакна - беше симбол на 90-те, познатите дами веќе ја обожаваат

Се сеќавате на топлите карирани јакни кои некогаш ги носеа нашите мајки и татковци? Овие јакни се еден од симболите на 90-те кои оваа сезона се враќаат во мода на голема врата.

 
 
 
View this post on Instagram

Still one of the best jackets  (gifted from @theoutnet, jeans also gifted)

A post shared by Lizzy Hadfield (@shotfromthestreet) on Aug 16, 2019 at 8:53am PDT

Прво модната куќа Chloe ласнираше модел од 1.800 евра, а потоа сите попристапни брендови во склоп на својата пролетна колекција ја претставија карираната јакна, чија цена изнесува околу 50 евра.

Одлична вест е тоа што овој модел прилега на апсолутно се што имате во ормарот - од спортски до елегантни варијанти, а покрај тоа е неодоливо мека и топла.

 
 
 
View this post on Instagram

Sun finally 

A post shared by TAŠA (@grujic_anastasija) on Feb 16, 2020 at 6:44am PST

 
 
 
View this post on Instagram

Safety first

A post shared by SOFIA (@sofijamilo) on Feb 17, 2020 at 2:33pm PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.02.2020 - 12:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега