ФОТО: Оваа заносна бринета е првиот ангел на Викторија сикрет кој носи големина 44 -неверојатно е убава

После бројните критки за тоа како се вработуваат само преслабите манекенки и влијаат на погрешниот идеал на убавина во современото друшто, брендот Викторија Сикрет решил конечно да направи пресврт и да им даде можност на моделите со облини.

 
 
 
View this post on Instagram

Never looked more Instagram so must post

A post shared by Ali Tate (@ali_tate_cutler) on Sep 4, 2019 at 9:48am PDT

Имено, оваа модна куќа ангажирала, за првпат во нејзиното работење, манекенка која носи конфекциски број 44, за потребите на еденпроект.

Станува збор за 178 сантиметри високата Али Тејт Катлер - заносна бринета со бујни гради и задник, но и тело кое испраќа реална слика за женската убавина.

 
 
 
View this post on Instagram

Wedding in Tuscany

A post shared by Ali Tate (@ali_tate_cutler) on Sep 26, 2019 at 4:16am PDT

Оваа дама на Инстаграм ја следат повеќе од 130 илјади следбеници, а таа таму и сама се пофалила дека ќе работи за Викторија Сикрет.

-Без оглед на тоа што сум прилично загреана за соработка со брендот кој сум го идеализирала во тинејџерските денови, сметам дека тоа е одличен чекор во вистинска насока“, напишала таа, алудирајчи на фактот дека разноликоста во обликот и градбата на телото досега не бил случај на ревиите и на рекламите на оваа компанија.

 
 
 
View this post on Instagram

Good tidings to you from the beach and Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

A post shared by Ali Tate (@ali_tate_cutler) on Aug 24, 2019 at 1:03pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 09:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега