ФОТО: По повеќе од пет години Победа денеска игра на Градскиот стадион

По повеќе од пет години, или точно 1903 дена, фудбалскиот клуб Победа денеска игра на домашен терен, на Градскиот стадион „Гоце Делчев“, и тоа пријателски натпревар против најтрофејниот македонски клуб, Вардар.

Последниот натпревар кој Победа го одигра на овој стадион беше во против Влазрими во мај 2015. Година.

01.08.2021 - 19:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега