ФОТО: Покажаа што значи сплотеност - во Скопје крстот го извадија сите 30 учесници

Оваа година сите 30 учесници направија договор сите заедно да го извадат светиот крст од реката Вардар во Скопје.

Покажаа што значи единствео и спотеност.

И оваа година имаше проблеми во организацијата од апсект што не можеше да се пријави кој сака за скока по крстот, туку скопската парохија извлече 30 лица.

Температурата беше нешто над нула степени. Вардар е надојден, а струите во водата се силни.

19.01.2022 - 12:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега