ФОТО: Поради оваа домашна задача на првооделенче сите „паѓаат“ од смеење

Веќе сме на половина септември, а учениците полека се привикнуваат на училишните клупи и новите знаења, Некои тоа го прифаќаат подобро, некои полошо.

Кога ќе ја видите добро познатата тетратка со тесни и широки линии, веројатно и вам ви паѓа мака од часовите поминати обидувајќи се да испишете цела страница со една буква.

Затоа, луѓето се смеат на домашната на овој ученик, кој себеси си дал оддишка додека ја пишувал. Не е баш најкултурно, но дека е разбирливо, разбирливо е, зарем не?

Razumemo ga

 

 

 

14.09.2018 - 19:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега