ФОТО: Пожар во Градежниот факултет во Скопје

Во 14:40 имавме дојава за Пожар во Градежен Факултет во една од катедрите на Факултетот, информираат од скопската пожарна.

Сепак брзата реакција на БППЗ- Скопје не дозволи ширење на пожарот и настанување на поголеми материјални загуби.

Причината за пожарот е електрична инсталација.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 17:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега