ФОТО: Пожар во Струмица - се запали плинска боца

Денеска во 14:30 часот на ул. Младинска , ТППЕ Струмица со 1 ПП возило и 5 пожарникари-спасители  учествувале во гаснење на запалена плинска боца која се користела за загревање на дуќан за зеленчук и овошје, информираат од струмичката пожарникарна служба на нивниот Фејсбук профил.

Пожарот бил успешно локализиран и ликвидиран.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2021 - 15:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега