ФОТО: Пожарот во Скопска Црна Гора беснее и вечерва

Голем пожар кој избувна попладнево во Скопска Црна Гора, беснее и вечерва. Црн чад и оган може да се забележат и вечерва од зад планината.

Густите облаци чад се гледаат и од централното градско подрачје. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.03.2019 - 18:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега