ФОТО: Превртено возило во Вардар во Скопје

Утринава возило се превртело и паднало во Вардар во близина на приватната болница „Систина“.

Од МИА се на лице место, каде се гледа големо присуство на полиција и противпожарни екипи кои се обидуваат да го извадат возилото од водите на Вардар.

Засега не се познати причините од кои возилото се превртело, ниту пак дали има повредени.

Повеќе детали следуваат во текот на денот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2020 - 10:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега