ФОТО: Прва фотографија од Новак пред депортација - Ѓоковиќ фотографиран на аеродромот во Австралија

Тенисерот Новак Ѓоковиќ ќе ја напушти Австралија, а причината за тоа дополнително ќе бидат објавени.

И претходните денови навивачите му пружаа поддршка на Србинот на улиците на Мелбурн, а и денеска се собраа откако стана јасно дека Ѓоковиќ не може да остане во земјата и да учествува во Австралија опен.

Се појавија и првите фотографии од овак пред депортирањето.

 

16.01.2022 - 12:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега