ФОТО: Роналдо ги изненади фановите со новата фризура

Суперѕвездата на Јувентус и фудбалската модната икона во фудбалот, Кристијано Роналдо ја изненади јавноста со својата нова фризура.

Португалецот објави фотографија на социјалните мрежи, што предизвика бројни реакции од фановите.

Тој се сликаше со својот колега од Јувентус, Хуан Квадрадо, кој е препознатлив по неговата кадрава коса, и рече дека сега „го краде“ истиот стил како и Колумбиецот

„Што мислите за мојот изглед по примерот на мојот брат Панита?“, праша Португалецот.

 

 
 
 
View this post on Instagram

What do you think about my look like my brother Panita ?!

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Jun 29, 2020 at 12:00pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.06.2020 - 12:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега