ФОТО: Роналдо првпат на вечера со Мајкл Џордан – „Испишавме историја“

Фудбалската ѕвезда Кристиано Роналдо се пофали дека бил на вечера со кошаркарската легенда Мајкл Џордан. Двајцата спортисти вчера се сретнаа првпат во Франција. Фудбалерот не ја криеше радоста, па сликата од дружењето со Џордан ја сподели на „Инсатаграм“. Тој претходно неколкупати изјавил дека поранешниот кошаркар на „Чикаго булс“ му е меѓу омилените спортисти.

„Испишавме историја“, напиша Роналдо на сликата која има преку 5 милиони лајкови.

Фудбалерот веќе неколку дена е на Азурниот брег со семејството, откако претходно летуваше во Грција. На краток одмор во Франција е и поранешниот кошаркар. Нивната средба, според француските медиуми, ја договорил менаџерот на Роналдо.

 
 
 
View this post on Instagram

We made history 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Jun 23, 2019 at 3:34pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2019 - 21:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега