ФОТО: Се преврте автобус на патот Кичево – Битола

Автобус кој сообраќај од Битола кон Кичево излетат од патот откако претходно се судрил со трактор, објави ТВ 21

Според првичните информации автобусот превезувал патници од фабрика која се наоѓа на периферијата на Битола. Повредени се патници и се превезуваат во клиничкиот центар во Битола, а увид на лице место врши и полиција.

Во моментов по една коловозна лента се одвива овој патен правец.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.04.2021 - 17:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега