ФОТО: Се вратила дома, а на новогодишната елка ја чекало изненадување од кое ѝ се заледилА крвта

Постојат многу начини како да ја украсите новогодишната елка, но една жена прилично се изненадила од нејзиниот новогодишен украс на елката.

Имено Австралијанката Лијен Чапмен кога се вратила дома на новогодишната елка начекала змија питон долг три метри.

Како што таа раскажала за тамошните медиуми секојдневно на нејзината тераса се собирале птици, а кога нејзиниот сопруг сакал да ги сними во нивната новогодишна елка начекал изненадување.

Змијата тие ја оставиле на мира, па самата си заминала доцна во ноќта од нивната новогодишна елка и дом.

-Остана таму неколку часа и ја гледавме низ прозор, вели таа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.12.2019 - 23:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега