ФОТО: Шатки пливаат во фонтаната „Воин на коњ“

 


Скопје секогаш има нешто интересно да понуди.  Како оваа птица стигнала во водите на фонтаната „Воин на коњ“, може само да се претпоставува.

За корисниците на социјалните мрежи кои ја постирале оваа фотографија шатката е нова атракција.

 

 

 

16.04.2018 - 10:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега