ФОТО: Шилегов бистри политика од Грција

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов во желба да напише нешто против власта, практично откри дека се наоѓа во Грција, и дека од таму бистри политика за состојбите во Македонија, пишува Журнал.

Шилегов заборавил да го исклучи автоматскиот Фејсбук локатор кој покажа дека портпаролот на опозициската партија бил на викенд во Грција.

Petre-Silegov-FB

Откако Шилегов приметил, го избриша самиот пост и направи пу пу неважи. Она што е очигледно, е дека и Петре Шилегов е љубител на Грција и често оди таму, исто како и неговиот партиски шеф Заев за кого се откри дека поседуваат фамилијарна хациенда на грчкото море на Халкидики.

 

 

Оцени ја веста

30.03.2015 - 18:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега