ФОТО: Симон Трпчески го прослави 40. роденден со маица дизајнирана од ќерката

Симон Трпчески, еден од најдобрите пијанисти во светот, го прослави јубилејниот 40. роденден. Трпчески на Фејсбук сподели фотографии од роденденската забава во неговиот дом.

„Ви благодарам за сите прекрасни пораки и желби за мојот роденден!
Фантастични подароци, блуза дизајнирана од мојата ќерка и мојата омилена торта, подготвена од мојата сестра! … плус, Ерменски коњак!“, напиша македонскиот маестро на својот профил на Фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.09.2019 - 20:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега