ФОТО: Синот на Ребека славеше роденден - „Маркијан ги научи бројките, посакувам да научи и да чита“

Синот на македонската пејачка Ребека Јанковска Треневски завчера славеше роденден и наполни 13 години. Таа за „Женски магазин“ рекла дека Маркијан бил пресреќен по роденденската забава.

„Кога стасавме дома по роденденската забава, Маркијан ме гушкаше постојано и не заспа до 1 часот. Се изнасмеавме кога кажа: „Сакам уште родендени!“, вели Ребека за среќата на синот кој боледува од ретката болест, туберна склероза. 

Пејачката која во здружението што го основа помага на многу лица со дисфунцкии, хендикеп, ретки болести и посебни потреби, секогаш отворено зборува за секојдневието со својот син. 

Погледнете фотографии од прославата:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.11.2019 - 20:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега