ФОТО: Со дијамантски прстен хармоникашот Војче Петрушев ја запроси девојката

Македонскиот хармоникаш Војче Петрушев со дијамантски прстен ја побара за жена долгогодишната девојка Мони Петрушевска. Потоа на социјалните мрежи се пофали дека Мони прифатила да му биде жена.

„Дијамант за моето богатство“, напиша музичарот во опис на фотографијата што ја објави на „Фејсбук“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 19:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега