ФОТО: Сопругата на Гру Гру првпат во јавноста по неговата смрт- во црнина, но со насмевка на лицето

Даница Андонов, вдовицата на трагично загинатиот српски рапер, Далибор Андонов Гру се појави првпат во јавноста по погребот на нејзиниот сопруг.

Убавата Даница се фотографирала со голем број музичари меѓу кои Ивана Петерс и Тијана Дапчевиќ, а поводот е голем.

Имено, српските медиуми пишуваат дека екипата од фотографијата ќе настапи на претстојните MAC награди со песна која ја направила и снимиле во сеќавање на Гру.

На фотографијата Даница се уште е во црнина, но со широка насмевка на лицето, очигледно горда дека неговите колеги и пријатели снимиле песна во негова чест.

За потсетување, Гру загина на 9 септември минатата година на Дунав.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2020 - 12:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега