ФОТО: Сопругата на познат грчки кошаркар го родила 6-то дете и тоа само две недели откако се фрлила по Светиот крст

Легендарниот грчки кошаркар Василис Спанулис и неговата сопруга Олимпија Хопсониду, станале родители по шести пат.

 
 
 
View this post on Instagram

Χρονια πολλα!! Καλη Φωτιση με Υγεια!! #2020

A post shared by Olympia Chopsonidou (@olympiachop) on Jan 6, 2020 at 3:07am PST

Олимпија Хопсониду, која пред две недели предизвика внимание откако во поодмината бременост се фрли по Светиот крст - стана мајка по шести пат.

Убавите вести ги открил кошаркарот, објавувајќи фотографија на Инстаграм, на која го држи бебето во друштво на пет деца.

„No6“, напишал таткото на три девојчиња и три момчиња.

 
 
 
View this post on Instagram

@olympiachop No 6

A post shared by Spanoulis Vassilis (@vassilis7span) on Jan 20, 2020 at 12:31am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2020 - 13:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега