ФОТО: Сопругата на загинатиот рапер бесна - „Пуштете не да тагуваме во мир и тишина“

Во српските медиуми утрово се појави лажна вест дека на семејството на познатиот рапер кој трагично загина неодамна му е потребна финансиска помош.

Како што пренесуваат медиумите близок пријател на раперот Далибор Андонов организирал продажба на маици со неговиот лик, а парите од продажбата на истите ќе оделе за сопругата на трагично загинатиот пејач која е невработена.

 
 
 
View this post on Instagram

Uzivanje!!!!

A post shared by Danica Andonov (@danicaandonov) on Jun 24, 2019 at 1:59pm PDT

Бидејќи само Гру заработувал во семејството додека беше жив, во јавноста овие денови се појави лажна вест дека неговото семејство се соочило со нов животен проблем- немањето на доволно финансиски средства.

По ова веднаш се огласи и убавата манекенка која остана вдовица.

-Ви благодарам на медиумите (а малку ги има) кој го сфатија гестот на пријателот на Далибор по повод продавањето на маиците од марката „FAKE“, за неупатените мојот сопруг ја рекламираше оваа марка (што можете да видите на неговиот Инстаграм профил) така да овој гест е еден вид благодарност. На жалост живееме во време на глупости и сензација, па во сето тоа забораваме на човечноста. Ве замолувам вас како некои кои што никогаш не сте биле дел од нашите животи да не пуштите да тагуваме на мира и тишина. Најнапред благодарност од мене Даница Андонов, од срце им се обрати неговата сопруга.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Danica Andonov (@danicaandonov) on Oct 15, 2019 at 7:01am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.10.2019 - 20:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега