ФОТО: Срушени згради, општа паника кај народот по разорниот потрес во Турција

Силниот земјотрес што ја погоди Турција, предизвика општа паника во повеќе турски градови, притоа принудувајќи жителите да ги напуштат своите домови и да излезат на улица.

Земјотресот од 6,8 степени, покрај предизвиканата материјална штета, како што потврди министерот за внатрешни работи на Турција, за сега однесе и четири човечки животи.

Епицентарот бил на 218 километри од турскиот град Газиамтеп и 34 километри од Елазиг.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 22:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега