ФОТО: Старлетата го разбесни својот народ - го фотографираше задникот пред споменик на паднати борци

Старлетата Тами Хемброу ја промовира својата линија на гардероба за вежбање и направи неколку рекламни фотографии пред споменот на паднатите борци во Квинсленд.

Споменикот Анзак е посветен на сите австралиски борци, со зборовите „Никогаш нема да ве заборавиме“, а старлетата позираше покрај него истакнувајчи го задникот во прв план, облечена во тесни хеланки од ликра.

Австралиските медиуми биле ужаснати од ваквото непочитување на војниците, додека Тами не се огласила ниту извинила.

Манекенката освен гардероба за фитнес дизајнира и костими за капење.

 
 
 
View this post on Instagram

SASKI SWIM | @tammyhembrow wears the Pamela top and Cyndi bottoms | #saskicollection #saskigirl

A post shared by S A S K I (@saskicollection) on Dec 31, 2019 at 10:58pm PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 15:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега