ФОТО: Стравична несреќа во регионот - четири млади лица загинаа, уште четири се животно загрозени

Тешка сообраќајна несреќа се случила рано утринава, во нешто околу 1 часот по полноќ, на Ибарската магистрала кај местото Жупањац.

Според првичните информации, загинале 4 млади луѓе, а уште 4 се животно загрозени.

До несреќа дошло кога се судриле „БМВ“ и „дачија“. Во „дачијата“ загинале 3 патници, а во „БМВ-то“ една девојка. Животно се загрозени уште четири патници - еден од „дачијата“ и тројца од „БМВ-то“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.08.2019 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега