ФОТО: Таа е најпозната водителка во Албанија - има и зошто

Ева Мурати е најпознатата спортска новнарка во Албанија. Таа е водителка на емисијата „ Tring sport“ а специјалност и е фудбалот. Ева е поранешна манекенка, со препознатливи гради и стотици илјади обожавалтели на Инстаграм.

Зборува неколку јазици а е и голем побродник за женските права.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2020 - 12:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега