ФОТО: Таа е најубавото девојче на планетава - луѓето не можат да му се изнагледаат на нејзиното ангелско лице

Најпознатото и најубавото девојче долги години беше Французинката Тилан Блондо, но оваа дама веќе стана полнолетна и титулата им ја препушти на другите.

Оваа година ласкавата титула ја зема малата Русинка Алина Јакупова.

Шестгодишната Алина со моделинг се занимава од 4 години, а веќе се појавила на реклами и кампањи на некои луксузни брендови во светот.

Може да се пофали со едиторијали за култни модни весници како што се  InStyle и Grazia.

На Инстаграм ја следат над 25.000 луѓе, а оваа бројка расте од ден во ден. Под нејзините фотографии може да се прочитаат коментари на воодушевени луѓе ширум светот„Тајната на успехот на Алина не лежи само во нејзината неверојатна убавина, туку и во однесувањето, како и изразувањето, и покрај тоа што е многу млада“, рекол нејзиниот менаџер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 15:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега