ФОТО: Таа е сопруга на босанскиот Бекам и живее луксуз - со својот фустан ги засени сите на црвениот тепих

Во тек е Сараево филм фестивал, а на црвениот тепих синоќа сите погледи ги украла убавата Лејла Хајровиќ, познатата блогерка и сопруга на фудбалерот Изет Хајровиќ.

Популарната Босанка се прошетала во бајковит фустан во нежно розова боја од многу тил и со детали во вид на карнери, а ист акцент ставила и на бујното деколте и затегнатите нозе.

Лејла е позната како опсесивен вљубеник на трендовите, дизајнерските парчиња, а интересно е дека нејзе и нејзиниот сопруг ги нарекуваат „босански Бекамови“ поради склоноста да ги следат модните новитети, но и поради специфичниот стил на живот кој вклучува бројни патувања и луди забави.

 
 
 
View this post on Instagram

SARAJEVO FILM FESTIVAL 2019 #sff

A post shared by LEYLA HAJROVIC (@leylahajrovic) on Aug 19, 2019 at 3:00am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 20:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега