ФОТО: Три децении помладата девојка на Бора Дрљача објави фотографија од болница - пејачот насмеан од уво до уво

Српскиот пејач Бора Дрљача закрепнува после итната операција на дебелото црево, а голема поддршка му пружа 30 помладата пејачка Светлана Томиќ, во јавноста позната како Мала Цана.

Таа му дошла во посета, па и се фотографирала со него, односно потврдила дека закрепнувањето тече во најдобар ред.

„Боки ми е добар, наскоро снимаме новогодишни програми“, порачала таа во опис на фотографијата на која двајцата се насмеани.

Пејачот летово призна дека има девојка која има 32 години, но и додал дека после смртта на сопругата Рада исклучително му е тешко и дека не може да се заљуби.

 
 
 
View this post on Instagram

Boki mi je dobro. Uskoro snimamo novogodisnje programe.

A post shared by Svetlana Cana Tomic (@mala_cana) on Nov 11, 2019 at 8:52am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 19:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега