ФОТО: Туристите згрозени - непријатна глетка на само 700 метри од плажа во Црна Гора

Поради ситуацијата по градовите на црногорското приморје, туристите благо кажано се згрозени, бидејќи од почетокот на летната сезона на улиците може да се види многу отпад.

Така на друштвените мрежи се појавија фотографии од едно летувалиште во Црна Гора кое го посетуваат и туристи од Македонија. На улицата може да се види куп отпад во кеси расфрлан насекаде.

Надлежните служби не реагирале на оваа ситуација, кој претставува проблем од почетокот на летната сезона, а судејќи по фотографиите ситуацијата нема да се промени ни за долго.

 

 

 

10.08.2018 - 17:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега