ФОТО: Турскиот Бред Пит ги освои срцата на жените на Балканот - тој и неговата сопруга се најубав пар во Турција

Турскиот Бред Пит, актерот Киванч Татлитуг, добрата глума и изгледот на модел го направија миленик на женската популација. 

Во 2016 година Киванч во Париз се ожени со модната стилистка Башак Дизер, со која беше во врска две години.

На свадбата на запрепастување на многумина не била ниту неговата мајка за која се пишувало дека остро се противи на неговата одлука да склопши брак со Башак.

Љубовта меѓу актерот и дизајнерката е крунисана со син . Киванч глумеше и во серијата позната во Македонија, „Сулејман величествениот“, а добро ни е познат и од други серии кои се емитувале на напите телевизии.

Погледнете како изгледа неговата сопруга:

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.06.2019 - 14:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега