ФОТО: Уште една македонска пејачка се пофали дека во нејзиниот дом се прави ајвар

Улиците и маалата во нашата земја, за време на есенските месеци мирисаат на печени пиперки, затоа што ова е идеално време за подготвување зимница и ајвар.

Прва која се пофали дека се подготвува ајвар во нејзиниот дом беше пејачката Тијана Дапчевиќ.

Фолк-пејачката Сузана Гавазова деновите на пандемијата ги поминува во Македонија, заедно со своите најблиски, на социјалните мрежи објави фотографии и се покажа дека и во нејзиниот дом се подготвува традиционалното македонско јадење.

„Време е за ајвар“, напиша таа во опис на фотографиите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2020 - 14:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега