ФОТО: Вардарци од Анталија - „Бог се јави“

Фудбалерите на Вардар во овие моменти се во Анталија каде што се подготвуваат за вториот дел од сезоната.

 Црвено-црните од таму испратија честитка за сите православни верници. Веќе од утре за фудбалерите на Вардар почнуваат и пријателските натпревари во турскиот туристички центар. Најпрво против сплитски Хајдук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.01.2020 - 13:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега