ФОТО: Важи за една од најубавите жени, а сега е откриено дека правела пластични операции - изгледа сосема поинакво

Холивудската актерка Меган Фокс долги години важела за најубава жена на светот, со оглед на тоа дека јавноста беше свесна дека оваа дама е далу од природно убава.

За нејзината трансформација во однос на почетокот на кариерата најдобро сведочат стари фотографии, но се чини дека сега дефинитивно отишла предалеку.

Имено, и покрај тоа што Меган има 33 години, нејзиното лице практично е „мумифицирано“ и делува како да е невозможно да направи било каква гримаса, па дури и насмевка.

Фановите и загрижи нејзината нова селфи фотографија, на која таа изгледа вештачки и како кукла. Тогаш добила низа навреди и остри критики, но не се огласувала по повод на истите.

Естетски хирург тврди дека таа го затегнала лицето, ги кренала јаболчниците, а со помош на ботокс ја „испеглала“ секоја брчка на лицето. Исто така го намалила носот, ги зголемила градите и ставила филери во уста.

Фокс не потврдила јавно за ниту една операција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2019 - 19:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега