ФОТО: Вилијам ги победи Меган и Кејт - тие се копираа една со друга, а тој им покажа што е оригиналност

Војводите од Сасекс присуствуваа на настан во Велика Британија, а Кејт Мидлтон и принцот Вилијам на другиот крај од светот - Пакистан.

Додека принцот Хари се одлучил за темно сино одело во комбинација со бела кошула, светло сина вратоврска и црни чевли, Меган одбрала комбинација во која била видена и претходно.

Меган Маркл се труди да ги рециклира стајлинзите и да ги носи повеќе пати.

За тоа време принцот Вилијам и Кејт Мидлтон во Пакистан биле почесни гости.

Кејт блескала во светквав фустан со долги ракави и макси крој. Принцот Вилијам стана интернет сензација благодарение на традиционалната пакистанска облека која на свечената вечера ја носел во чест на своите домаќини.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 14:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега