ФОТО: Вучиќ го служеше Саша Богдановиќ, Стоилковиќ му помагаше

Српскиот претседател Александар Вучиќ лично ги служеше гостите од регионот, меѓу кои беше и градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ по повод Доделувањето на одликувања на заслужни граѓани и институции.

Како што може да се забележи од фотографиите кои Вучиќ ги објави на социјалната мрежа Инстаграм, гостите од страна на претседателот беа послужени со прасечко печење.

Во служењето на гостите Вучиќ имаше помош од претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија, Иван Стоилковиќ.

15.02.2020 - 15:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега