ФОТО: Заѕидани дрвата во Скопје

На социјалните мрежи осамнаа фотографии од дрвата на улицата кај хотелот „Александар Палас“, кои при асфалтирањето се целосно соѕидани.

Не е оставен ниту простор за наводнување на дрвата, а со тоа ќе се исушат за 3 месеци.

Граѓаните се бесни, затоа што со ваквите постапки исчезнува зеленилото од градот.

 

 

 

12.07.2018 - 09:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега