ФОТО: Запознајте ја сестрата на Георгина

 

Гeоргина Родригез, убавата свршеница на славниот Кристијано Роналдо, сите ја знаат, но дали знаевте дека таа има сестра?

Ивана Родригез е четири години постара од нејзината славна сестра, а на Инстаграм ја следат 270.000 луѓе (вклучувајќи го и Роналдо).

За разлика од Георгина, која тешко може да се види во издание кое не е гламурозно, судејќи според фотографиите, Ивана сака да експериментира со различни стилови, па затоа често ја менува фризурата и бојата на косата.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Mi hermana que es mi mejor amiga y mis amigas que son mi familia Os quiero infinito #loveyou

A post shared by Ivana Rodríguez (@ivana_rh) on Sep 8, 2019 at 5:16am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Tú Mi hogar Donde sea

A post shared by Ivana Rodríguez (@ivana_rh) on Aug 5, 2019 at 8:01am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

New cut by @amparosanchezm Mi Amparito

A post shared by Ivana Rodríguez (@ivana_rh) on Sep 5, 2020 at 1:11pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2020 - 23:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега