Фотографијата кажува повеќе од зборови - Новак го прослави историскиот триумф во Рим

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без зборови со фотографија и емотикони на Инстаграм го одбележа освојувањето на Мастерс турнирот во Рим.

Да потсетиме, Ѓоковиќ до петтата титула во престолнината на Италија дошол победувајќи го Аргентинецот Диего Шварцамн 7:6, 6:3.

Со овој триумф Новак го престигна Рафаел Надал и со 36 трофеи на Мастерс стана единствен.

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on Sep 21, 2020 at 11:34am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.09.2020 - 21:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега