Франција го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО

 

 

Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, на својот Фејсбук профил објави дека и Франција ја завршила ратификацијата на протоколот за пристапување на Македонија во НАТО, па така остнаува уште Шпанија да го стори истото.

–Франција ратификуваше! Ни остана уште Шпанија! Стануваме полноправна членка на НАТО!, напиша Шекеринска на Фејсбук.

Шпанија треба да формира прво влада, по изборите кои се одржаа на 10 ноември.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2019 - 11:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега