Фрчеа казни за брзо возење: Изречени 160 санкции за возачите

Министерството за внатрешни работи вчера (23.05.2022) имаше засилена акција на територија на Македонија, при што казни 160 возачи.

 

Од нив 10 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 65 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 95 надвор од населено место“, информираат од полицијата.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

24.05.2022 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега