Фудбалер заразен со коронавирус, цела екипа во карантин

Ајнтрахт потврди дека еден негов фудбалер е позитивен на тест за новиот коронавирусот и дека цела екипа ќе биде во карантин во наредните 14 денови.

-Цела екипа, вклучувајќи ги и тренерите и останатиот персонал, ќе бидат тестирани, а во наредните 14 дена ќе мора да минат во задолжителен карантин, порачуваат од бундеслигашот од Франкфурт, но не кажаа кој е позитивниот играч.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2020 - 20:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега