Генијален рецепт за груби раце и испукани пети - делотворен и едноставен

Одличен рецепт за груби раце, испукани пети, нокти, жуљеви…

Проверен е и делотворен.

Потребни ви се само две состојки: аптекарски глицерин (глицерол) и медицински алкохол 72%.

глицерин и 72% алкохол – помешајте во пропорција 1:1.

Втријте ја оваа мешавина на грубата кожа, нозете, петите и сите критични места, наутро и навечер.

После неколку дена, ќе видите фантастични резултати. Вашите пети ќе добијат розова боја, ќе станат нежни и меки, а ноктите ќе добијат убав сјај. Оваа смеса можете да ја користите и за лактите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2019 - 13:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега