Германски експерт го зачуди светот: „Нешто чудно се случува, коронавирусот не се донесува туку така“

Еден од најпознатите светски пулмолози и долгогодишен член на СПД во германскиот Бундестаг, д-р. Волфганг Водарг е еден од научниците и лекарите во Германија кој има различни мислења во врска со ширењето на коронавирусот и можните контрамерки.

Додека науката е сè уште далеку од научен консензус за прашања поврзани со смртоносниит вирус, професорот Том Џеферсон, епидемиолог во реномираниот институт Кохран во Рим, ја споделува оценката на Водарг.

Во видеото кое е со превод на српски јазик, д-р. Водарг се сомнева дка работите со овој коронавирусот не се најчисти или најчесни.

-Добро го познавам овој вирус, тој не се однесува така, вели д-р. Вогард.

Погледнете за што навистина станува збор во видеото.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.03.2020 - 10:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега